Testy nart

Nie wiesz jakie narty kupić? chciałbyś sprawdzić co jest ciekawego na rynku?  A może organizujesz imprezę firmową dla Klientów i chcesz zapewnić ciekawy program wyjazdu?

Zastanawiasz się jakie narty są na rynku i chcesz spróbować jak się na tym jeździ?

 • narty z grupy race FIS ( narty certyfikowane przez FIS i są niedostępne dla przeciętnego narciarza amatora, zjazdowe, slalomowe czyli SL, gigantowe czyli GS etc )
 • narty z grupy race ( narty sportowe dostępne dla przeciętnego narciarza, tak zwana najwyższa półka nart race które można kupić w sklepie) tutaj znajdziemy popularne slalomówki i race carver.
 • narty zjazdowe na stok. W zależności od tego czy jesteś narciarzem początkującym czy zaawansowanym, będziesz potrzebował nart mniej lub bardziej dynamicznych, na rynku jest wiele modeli, które w zależności od tego, dla kogo są projektowane, będą słabsze lub mocniejsze i będą w stanie przyjąć coraz większe przeciążenia ( różnią się sztywnością, wiązaniem itp). W tej kategorii będzie olbrzymi wybór modeli nart dla mniej i bardziej wymagających narciarzy. Narty stokowe mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów i mogą być wzmacniane są kilkoma warstwami tytanu lub aluminium.
 • narty all mountain:  narta na stok i poza trasę. Projektowane są do użytku zarówno na stoku jak i  poza trasą. Są nieco szersze niż klasyczne zjazdówki, po to żeby sprawdziły się w każdych warunkach śniegowych, nie tylko na idealnie przygotowanych trasach
 • narty free ride – dedykowane do jazdy poza trasą bez względu na to jakie warunki panują ( „cukier”, szreń łamliwa, świeży puch, lód, firn itp), Narty te są szerokie nie mają głębokiego taliowania i nie są to narty miękkie. Mają odpowiednią sztywność po to, żeby móc poradzić sobie w różnych warunkach. Mają plaski sztywny ogon. W ostatnich latach bardzo modne.
 • narty puchowe – do jazdy poza trasa, w bardzo miękkim śniegu. O ile na nartach free ride na trasie da się jeździć, to na nartach puchowych na trasie nie będzie się jeździło przyjemnie. Są to narty miękkie, ogon podwinięty po to, żeby odrywał się od śniegu. w porównaniu do innych nart, mają zmienioną konstrukcje, najszersze miejsca narty są bliżej przesunięte w stronę środka narty i narciarza, po to żeby nie utknęły w miękkim śniegu. ( elfi but) Miękkie i  szerokie narty, bardzo przyjemne do jazdy w puchu.
 • narty free style – do zabaw w parku – skocznie, raile, boxy, halfpipe itp. Nieco szersze niż narty stokowe, ale nie są tak mocno taliowane. Brak tali narty ma pomagać w prostym najeździe na przeszkodę i bezpiecznym lądowaniu. Są to narty zwane TWIN TIP, które mają  podgięty przód i tył narty. Często wiązanie jest montowane centralnie ( tyle samo narty przed sobą mamy z tyłu i z przodu), materiały użyte do budowy rdzenia są bardzo sprężyste. Do usztywnienia narty bezwzględnie nie korzysta się z metalu, wyłącznie z drewna lub włókien karbonowych. Narta ma być bardzo sprężysta.  Narty stokowe, all mountaing i free ride często wzmacniane są kilkoma warstwami tytanu lub aluminium, przy nartach free style ta technologia nie będzie zastosowana.
 • połączenie nart puchowych i free style back country free style, albo all terrain free style, bardzo szerokie narty do jazdy w puchu, dedykowane dla tych,  którzy chcą uprawiać free style poza trasą w otwartym naturalnym terenie.
 • narty ski turowe – specjalistyczny sprzęt do wycieczek turowych po górach, albo są to narty race bardzo lekkie do podchodzenia, znacznie gorsze do zjazdu, albo narty nieco cięższe dające więcej przyjemności w zjeździe na koniec wycieczki.

 

Jak znaleźć model dla siebie ?  Na każdej narcie dobry narciarz poradzi sobie w każdych warunkach. Warto sprawdzić, że przejazd nartą slalomową w świeżym puchu nie będzie przyjemny, tak samo jak przejazd na narcie stworzonej do puchu nie da przyjemności w jeździe po twardym mocno ubitym stoku.Najmniej przyjemne są luki płużne na nartach do SG w mokrym wiosennym śniegu:)  wiec wybierajcie z głową.

Jak testujemy?

Sposobów na realizację testów narciarskich jest kilka, wszystkie zależne od budżetu:

 • najczęściej wybierany: testy w wypożyczalni – każdy z uczestników imprezy może kilkukrotnie w ciągu dnia zmieniać sprzęt narciarski w wypożyczalni, korzystając ze sprzętu z najwyższej półki oraz sprawdzając różne klasy sprzętu z ostatnich sezonów. Dostępny jest sprzęt z najwyższej półki oraz popularne modele rożnych marek.
 • testy nart konkretnej wybranej marki – specjalnie dla naszych Klientów bierzemy wszystkie modele nart wybranej marki – producenta i rozstawiamy stanowisko testowe dostępne dla naszych Klientów,  po to, żeby zobaczyć jaka będzie różnica między nartą slalomową, gigantową, free ride, all mountain itp.
 • Testy nart wielu marek sprzęt ze wszystkich sektorów – impreza VIP, wymagająca większych nakładów i jednocześnie dająca najszersze doświadczenia i możliwości.  Przywozimy narty wszystkich kategorii, wielu producentów, także tych niszowych, a także sprzęt ręcznie robiony. Taka impreza daje  najlepsze rozeznanie, jest profesjonalna i ekskluzywna.  Można ja zrealizować przy okazji większych eventów, lub jako niezależny program imprezy.

 

Chcesz jechać z nami?

Masz pytanie?

+48 603 060 273

+48 502 355 802

info@happyskifriends.pl

Dlaczego warto wyjechać z nami?

 • Gwarancja najlepszej ceny
 • Doświadczenie i wiarygodność
 • Zrównoważony program atrakcji
 • Wspaniała zimowa zabawa